Новини

Версія для друку

14 червня 2018 о 19:22

Зараз приватизація недоцільна, - Анатолій Гриценко

Зараз приватизація недоцільна, - Анатолій Гриценко
Днями Фонд державного майна дав старт великій приватизації, але в умовах кризи подібна програма недоцільна.

Про це в ефірі телеканалу «Місто» сказав лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Він зазначив, що в умовах кризи всі підприємства можна дешево продати, а за стабільних умов все зростає в ціні. В тому числі вартість робочих місць, зарплата, вартість землі, фондів, підприємств.

«Спробуйте збудуйте цей Одеський припортовий зараз. Вам треба буде десь мільярд доларів. А ви хочете продати його за 200 мільйонів гривень. Це просто хтось хоче купити його дешево», - каже Гриценко.

Він зазначив, що є частина невеликих підприємств, які вже ніколи не піднімуться. Через аукціони вони могли б стати частиною малого бізнесу в рамках того чи іншого населеного пункту, а потім працювали б на місцевому рівні.

«Коли ж йдеться про гігантів економіки, то треба бути обережними. Якщо раніше програма приватизації передбачала, що кошти від неї будуть спрямовані на створення нових перспективних виробництв, щоб були робочі місця з високою зарплатою, то тепер законом це вбили, навіть не треба програму приватизації. Просто кошти кидають в загальний котел», - додав лідер «Громадянської ппозиції».

Фонд державного майна України видав 22 накази про прийняття рішень про приватизацію по об’єктах з переліку об’єктів великої приватизації. Це перший великий перелік підприємств для продажу за останні щонайменше 10 років. До переліку приватизації на 2018 рік увійшли 26 підприємств. Це ПАТ «Центренерго», низка обленерго і теплоелектроцентралей, ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», вугільна компанія «Краснолиманська», «Азовмаш», «Турбоатом», «Електроважмаш», «Сумихімпром», Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, «Украгролізинг», ПАТ «Аграрний фонд» та Державна продовольчо-зернова корпорація.

Очікується, що продаж цих об'єктів принесе державному бюджету 21,3 млрд грн.