Новини

Версія для друку

28 вересня 2017 о 19:39

За те, що трапилося у Калинівці, повинні відповідати перші особи держави та ЗСУ, – Гриценко

За те, що трапилося у Калинівці, повинні відповідати перші особи держави та ЗСУ, – Гриценко

За вибухи на складі боєприпасів у Калинівці, що на Вінниччині, відповідати повинні перші особи держави, а також – Збройні сили України.

Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповів Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція».

«Зараз сперечаються, чи потрібен антикорупційний суд. Потрібен, звичайно. Але, очевидно, що потрібен уже й військовий трибунал, і суди за законом воєнного часу, тому що так не можна жартувати. За підсумки попередніх трьох таких катастроф у військовому розумінні не було нікому нічого. Я думаю, це одна із причин того, що сталася четверта. Відповідальність має бути зафіксована – і політична, і безпосередня – начальників», – пояснив він.

За словами Анатолія Гриценка, такі арсенали мають бути внесені до переліку цілей для диверсантів і посилено охоронятись:

«Це найсильніший арсенал в збройних силах. І коли вибухає один раз – може бути випадок. Коли вдруге, втретє, вчетверте за два роки – це вже говорить як мінімум про те, що не організована охорона цих об'єктів. Тим більше, СБУ, напевно, знала, що є загроза диверсії саме на Вінниччині, саме тому вони організували там план контрдиверсійної операції. І тут виникає більше запитань, ніж відповідей. Чому? Якщо ви знали, що це – на Вінниччині, і ви підготувалися, і знаєте, що за останні два роки вже тричі нам нищили військовий арсенал – то, очевидно, що це об'єкт підвищеної небезпеки. Тим більше, поруч – крупний обласний центр. Тому арсенал мав би бути включений до переліку тих цілей, на які націлені диверсанти. Чому це не було зроблено – мені абсолютно незрозуміло».

Однозначно, за таку недбалість повинні «полетіти голови», адже ці вибухи – це не лише знищення стратегічних запасів, а ще й втрата мільйонів гривень.

«Була це диверсія чи підпал з якихось інших, економічних причин? У мирний час траплялося, що замітали сліди, тому що на арсеналах здійснювалася утилізація боєприпасів. Зараз, в умовах війни, я схильний думати, що це диверсія, тим більше – підігнана до дня народження Президента, на його вотчині –Вінниччині. Скоріш за все, це було зроблено з таким ворожим оскалом. Але напевно я сказати не можу, зараз проходить слідство. Знаю, що повинні «полетіти голови», мають зробити з цього серйозні висновки. Тому що не може країна сплачувати податки, військові збори і таке інше, а тут мільярди просто раз – і полетіли в повітря», – зазначив Гриценко.

Джерело: ВголосПовернутися до переліку« Вересень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Украина онлайн