Новини

Версія для друку

13 травня 2017 о 22:52

Відносини з Україною не належать до пріоритетних для адміністрації Трампа – Гриценко

Відносини з Україною не належать до пріоритетних для адміністрації Трампа  – Гриценко

Відносини з Україною не належать до пріоритетних для нової адміністрації США.

Про це лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко заявив в ефірі на телеканалі «ZIK», коментуючи нещодавню зустріч Президента США Дональда Трампа з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Він навів кілька фактів, що спростовують заяву очільника МЗС за результатами зустрічі.

«Клімкін сказав, що відносини з Україною належать до пріоритетних для адміністрації США. Це неправда. Не належить до пріоритетних, на жаль для нас. Ми втратили довіру. Це видно, бо якщо раніше ми були пріоритетними, то віце-президент особисто був уповноважений і займався Україною, «сидів» на телефоні і разів по 50 дзвонив геть усім. Це перше. Друге - на рівні заступника державного секретаря була пані Нуланд, яка конкретно відповідала за Україну,  і не лише вона. Зараз немає ні віце-президента, який зорієнтований на Україну, і немає навіть куратора України в Держдепартаменті або в Раді національної безпеки США. Раніше такого не було», - зазначив Гриценко в ефірі на телеканалі «ZIK».

На його думку, ставлення міжнародних партнерів до України погіршується через відсутність реальної боротьби з корупцією, відсутність проведених реформ та втрату довіри до влади всередині і зовні країни.

«Друге, що сказав Клімкін, що США чітко заявили, хто винен в тому, що відбувається в Україні. Там, де йдеться про російську агресію - це правда. Але хіба Путін винний в тому, що є корупція в Україні, що ми не проводимо енергетичну реформу, земельну реформу, пенсійну і так далі? Путін до того не має жодного відношення. Тобто є шлях, який повинна пройти українська влада і загалом українське суспільство для того, щоб нас сприймали як серйозних партнерів», - зазначив лідер «Громадянської позиції».

Третя невідповідність заяв Клімкіна реальному стану речей – це теза про наявність союзницьких відносин між Україною та США.

«Якщо говорити про Америку, то вони будуть з нами співпрацювати. Політика Штатів – співпрацювати з тим, хто контролює територію. Це не означає, що це союзницькі відносини, як говорить Клімкін, на жаль. За союзницькі відносини ще треба поборотися. Тому що, якщо на когось напали, то союзники беруть зброю і захищають, от тоді це союзники. Ми ще не вийшли на рівень союзницьких відносин зі Штатами, треба вийти», - підсумував Гриценко.