Новини

Версія для друку

20 жовтня 2017 о 19:06

В мажоритарному окрузі справжній державний діяч, освічена та моральна людина не має жодного шансу на перемогу - Гриценко

В мажоритарному окрузі справжній державний діяч, освічена та моральна людина не має жодного шансу на перемогу  - Гриценко

За чинної виборчої системи на мажоритарному окрузі справжній державний діяч, освічена та моральна людина не має жодного шансу на перемогу.

Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK.

«Я свідомо зізнаюся, що у мене немає шансу бути обраному в мажоритарному окрузі ні там, де я народився – на Черкащині, ні там, де я зараз живу з родиною. Адже прийде на цей округ якийсь «регіонал», який заасфальтує дороги, побудує майданчики для дітей та пройде по кожній квартирі з грішми, і зможе стати депутатом-мажоритарником», – пояснює Гриценко.

Відтак, додає він, виборча система повинна включити соціальні ліфти для тих, хто не має грошей, але має мізки, державницьку позицію і мораль.

«Коли такі люди пройдуть до Верховної Ради замість тієї бидлоти, яка складає 70% чинного парламенту, то тоді можна сподіватися, що вони сформують зовсім інший уряд. Тому виборча система без «мажоритарки» вже буде першим суттєвим кроком до якіснішого відбору політиків. Але також потрібно зняти і недоторканність, щоб у бізнесу не було мотиву йти до парламенту, щоб ховатися за мандатом народного депутата», – зауважив Анатолій Гриценко.