Новини

Версія для друку

24 березня 2017 о 12:27

Україна може обійтися без кредиту МВФ - Гриценко

Україна може обійтися без кредиту МВФ - Гриценко

Україна може обійтися без кредиту Міжнародного валютного фонду, але влада має згадати, що вона працює для людей в Україні, а не на офшори.

Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко в ефірі на телеканалі «112 Україна».

«Зараз йдеться про те, чи дасть, чи не дасть, пізніше чи раніше, МВФ нам кредит в один мільярд гривень. В той же час держава Україна за рахунок нас з вами дала «кредит» Коломойському і всім іншим власникам «Привату» в розмірі понад 5 мільярдів доларів, забравши банк з величезною «діркою». За це хтось сів? Ні! Власністю розрахувався? Ні. Оцим повинна займатися держава. Я назвав одне. Далі. Зараз Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (це державна структура, яку очолює пан Костянтин Ворушилін) заборгував Мінфіну, а фактично - нашому з вами бюджету, понад 120 мільярдів для того, щоб покрити борги, створені власниками інших приватних банків. З них хтось сів? Майном хтось розрахувався? Ні! Подивіться, там 150 мільярдів гривень, тут 120 мільярдів гривень, ми топчемося по грошах», - сказав Гриценко.

На думку лідера Громадянської позиції», потреба в залученні кредитних коштів виникає також через тотальну недовіру громадян до банківської системи. В значній мірі цьому сприяє поведінка державних чиновників, які, згідно з електронними деклараціями, тримають величезні суми готівкою.

«В нас пані Гонтарева, її заступники, керівництво Нацбанку, президент, прем'єр-міністр, міністри, депутати не довіряють власній банківській системі, не несуть туди гроші. Нехай понесуть і покладуть. Для того, щоб їхні мільярди, які лежать зараз в трилітрових банках вдома, щоб вони працювали на кредитування української економіки, малого та середнього бізнесу і так далі. Чому вони цього не зроблять? Це матиме набагато більший ефект, ніж отой мільярд від МВФ, причому в поєднанні з такими умовами, які не є для нас прийнятними з точки зору інтересів держави. Тому можна обійтися без кредиту МВФ. Але держава має згадати, що вона працює для людей в Україні, а не на офшори», - наголосив Гриценко.