Новини

Версія для друку

11 лютого 2017 о 18:16

Україна давно заслужила право бути членом НАТО, але зараз її там не чекають – Гриценко

Україна давно заслужила право бути членом НАТО, але зараз її там не чекають – Гриценко

Лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко вважає, що Україна давно підтвердила своє право на повноцінне членство у Північноатлантичному альянсі. Але зараз її там не чекають.

Про це він заявив в програмі «Війна і мир» на телеканалі «UA:Перший».

Екс-міністр оборони розповів, як протягом багатьох років Україна робить вагомий внесок у міжнародну безпеку.

«Це дуже важливо, а не всі це знають: Україна насправді давно заслужила право бути членом НАТО. Я наведу тільки декілька прикладів:

Перше. З 1992 року наша країна тільки отримала незалежність  (референдум був у грудні 1991), одразу почала брати активну участь в миротворчих операціях і забезпечувала мир і в Європі (в Косово), і далеко за межами (в Лівані, Сьєрра-Леоне, Конго, Кот-д’Івуарі та в інших гарячих точках). І зараз, до речі, під час війни, наші залишаються, забезпечують там спокій. Через миротворчі місії пройшли понад 50 тисяч наших солдатів. Це три дивізії. І не кожна країна НАТО може показати такий результат.

Друге. Україна в 1994 році першою серед усіх 15 колишніх республік СРСР приєдналась до програми НАТО «Партнерство заради миру». Першою! І з того часу, незалежно від того, які були президенти, прем’єри, які були чублення всередині країни, ця співпраця йшла з позитивом для нашої держави.

Третє. Україна, не будучи членом НАТО, брала участь в усіх воєнних операціях НАТО: і Косово, і Ірак, і Афганістан, і навіть боротьба з піратством біля Сомалі і так далі. При тому, що не всі члени НАТО брали в них участь.

Плюс не можна порівнювати Україну з її потенціалом: і воєнним потенціалом, і потенціалом оборонно-промислового комплексу – з нинішніми членами НАТО. Ісландія – армії взагалі немає. Балтійські держави – армія на рівні бригади. Наша армія – це кілька армій країн-членів. Тому Україна – не те, що жебрак, ходить просить: дайте нам безпеку – ми вкладали в безпеку усіх країн.

І останнє. Все-таки ключовий член НАТО – це США. Україна в 1994 році, відверто скажу, не зовсім добровільно, а часом - добровільно-примусово, але віддала свій третій за потужністю в світі ядерний потенціал. І тим самим створила для Америки умови безпеки, тому що вони тоді їх не мали: міжконтинентальні балістичні ракети, які базувалися у нас, були націлені на територію США. І для того, щоб стримувати, попереджувати можливі удари американці витрачали  14–16 мільярдів доларів щороку. Якщо перемножити цю цифру з 1994 по 2017, врахувати інфляцію, то Америка нам «заборгувала» вже мінімум 400 мільярдів доларів», - зазначив Гриценко.

Екс-міністр оборони стверджує, що незважаючи на все вищевказане, Україну в НАТО наразі не чекають. Основних причин дві: невідповідність стандартам Альянсу та ненадійність керівництва України, яке періодично змінює зовнішньополітичний курс.


Повернутися до переліку« Лютий 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Украина онлайн