Новини

Версія для друку

15 липня 2017 о 19:43

Суспільство не підтримує медичну реформу, бо нічого про неї не знає - Гриценко

Суспільство не підтримує медичну реформу, бо нічого про неї не знає - Гриценко

Анатолій Гриценко наголошує на потребі реформування медицини, але вважає, що зараз для цього немає необхідних передумов.  Відсутня найголовніша умова успіху – розуміння й потужна підтримка в суспільстві.

Про це він сказав в ефірі на телеканалі ZIK.

«Найбільша ключова проблема в тому, що цю реформу, перше, збирається проводити людина, яка навіть є не міністром, а виконуючою обов’язки, що неприйнятно. Друге – збирається проводити в умовах, коли в Президента вже не 54,7%, а близько 10% підтримки, тобто немає політичного ресурсу. Третє – коли парламент тільки з кількох спроб, тільки в першому читанні прийняв частину пакету запропонованої реформи. І найголовніше – суспільство ту реформу не підтримує, бо нічого про неї не знає. Єдине, що люди знають, якщо запитати на вулиці, що «все стане платним», більш нічого. Тому моя пропозиція: перше – призначити міністра, друге – відкласти реформу. Не МВФ доповісти, а людям розказати суть цієї реформи, прорахувати її на 5-10 років наперед, не менше. І коли буде загалом більше половини людей підтримувати ту реформу, от тоді її починати», – сказав Гриценко.

Якщо ці застереження не виправити і почати реформу, то, на думку лідера «Громадянської позиції», це буде фальстарт і починати вдруге буде складніше.