Новини

Версія для друку

25 травня 2018 о 16:36

Судова реформа не дала результату, - Анатолій Гриценко

Судова реформа не дала результату, - Анатолій Гриценко
Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко вважає, що судова реформа не дасть результату, поки не буде введено покарання для суддів, які беруть хабарі.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «NewsOne».

Лідер партії розповів, що протягом останніх трьох днів відвідав Львів, Івано-Франківськ, Надвірну, Калуш та Хмельницький.

«В різних аудиторіях я просив підняти руку тих, хто вірить, що після завершеної під патронатом президента реформи зможе піти в суд та без хабара захистити свої права, свободи та власність. Або нуль, або один хтось руку піднімав. Всі люди відчувають, що це ніяка не реформа», - сказав Анатолій Гриценко.

Він також згадав розмови із підприємцями.

«Вони кажуть, що, коли справа торкається господарських справ, то там сидять 8 тисяч «приватних підприємців» в судових мантіях. У кожного є печатка, вони визначають таксу за першу інстанцію, на апеляцію, на касацію. Кожен видумує свої цифри», - каже лідер «Громадянської позиції».

На думку Гриценка, судова реформа результату не дала. Є процедура відбору суддів, комп’ютерний розподіл справ. Створили стимули - високі зарплати, особливо у суддів вищих судів, але не вистачає покарання за порушення.

«Якщо створили стимули, то мають бути для балансу і покарання. Є законопроект 4109, зареєстрований на порталі парламенту. Це копія законопроекту, який я вносив ще у 2009 році. Його в залу не вносять. Він би дозволив вирішити питання балансування судової системи. Він передбачає для судді, який взяв хабар та прийняв неправосудне рішення, тюрму без права амністії чи помилування та конфіскацію всього майна родини», - розповідає Гриценко.

Він підкреслює, що лише після введення покарань судова реформа буде завершена.