Новини

Версія для друку

18 квітня 2017 об 11:37

Розрив відносин з Туреччиною може стати проблемою для самої Європи – Гриценко

Розрив відносин з Туреччиною може стати проблемою для самої Європи – Гриценко

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко прокоментував результати референдуму, що пройшов у неділю в Туреччині й за підсумками якого більшість виборців підтримала зміни до Конституції про розширення повноважень президента і зміни форми правління з нинішньої парламентської на президентську.

«Те, що концентруються повноваження в руках людини, яку обирають всенародно, я це підтримую і сам виступав з цим. Я вважаю, що не потрібна посада прем’єр-міністра в президентській республіці. Те, що президент буде сам формувати уряд, сам призначати міністрів, сам нести відповідальність – це те, що треба зробити і нам. Але ключове питання - заради чого? Якщо це був Ататюрк, який закладав основи світської держави і саме армію поставив на сторожі світського характеру, то Ердоган будує державу все-таки на основі релігії. І це може створювати певні серйозні проблеми», - зазначив Гриценко в ефірі на телеканалі «112 Україна».

Разом з тим, лідер «Громадянської позиції» назвав Туреччину надійним партнером України і закликав європейських політиків утриматись від гострих заяв щодо європейських перспектив цієї країни.

«Коли я був міністром, я зустрічався з Ердоганом, і очі в очі проводили переговори. Я переконався, що це людина цілеспрямована, яка знає, чого хоче, і знає, як того досягати. І насправді підтримка і Ердоганом, і Генеральним Штабом наших зусиль по зміцненню оборони була постійною. Тобто Туреччина – наш надійний партнер. Якщо хтось в Європі думає, що розрив з Туреччиною це буде проблема для Туреччини, то вони помиляються, це буде проблема для Європи. Тому що Туреччина, якщо взяти, принаймні, сухопутний компонент – це друга (після армії США) найбільша армія з усіх натівських. І якби Ердоган не стримував потік біженців, то вони б уже забігли до самих Нідерландів, і Європа взагалі б захлинулась. Тому треба підбирати тон дискусії з Ердоганом дуже обережно і виважено», - підсумував Гриценко.