Новини

Версія для друку

20 лютого 2018 о 19:36

«Реванш проросійських сил відбувся протягом кількох тижнів після Майдану» – Гриценко

Реванш проросійських сил відбувся протягом кількох тижнів після Майдану – Гриценко
Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко вважає, що нинішня влада чинить так само, як режим Януковича.

Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

«У ці дні 4 роки тому все палахкотіло. Я думаю, що багато хто знає як це було, багато хто був учасником тих подій. Що змінилося за ці 4 роки? Мабуть, кожен українець зараз думає, що щось схоже вже було: станції метро перекриваються (раптом, з «технічних причин»); Хрещатик завалений мотлохом; посилена охорона Печерського трикутника (Банкова, Грушевського і так далі); знову тих самих хлопців ми витягуємо із відділків, із судів, той же «Автомайдан», Шабуніна і всіх інших антикорупціонерів… Дежавю, правда? Не думали, що так воно буде. Чому я про це кажу? Тому що, насправді, реванш відбувся протягом кількох тижнів після Майдану. Сіли на старі схеми або швиденько створили нові. Люди інші, прудкіші, швиденько зайняли місце. А як же професійність, порядність, патріотизм? І зараз ми це все пожинаємо...», - каже Анатолій Гриценко.

На його думку, українці зараз не відчувають безпеки, справедливості і перспективи у своїй країні і тому «голосують ногами», масово емігруючи за кордон.

«Стратегії розвитку країни не запропонував ніхто. В урядові крісла почали брати іноземців, скажу прямо, не найкращих, ніхто з них нічим не запам’ятався. Я вважаю, що це абсолютно хибна практика і її треба просто забути. Відсутність логіки, професійності, відповідальності призводить до того, що не включаються соціальні ліфти. Тільки хтось підняв голос - давайте знищимо! Займається журналістськими розслідуваннями - давайте знищимо Лещенка, антикорупціонер Шабунін - давайте і його знищимо, Садовий – в сміття давайте, Гриценко – корупціонер і т.д.», - розповідає лідер «Громадянської позиції».

«А тепер люди думають, що ж їм робити. Я хотів би, щоб українці навчилися жити мирним життям. Те, що я скажу, можливо, всім не сподобається, але я проти Майданів. Це ненормально, коли європейська держава в третьому тисячолітті, щоб владу поставити в рамки, змусити виконувати обіцяне, повинна виходити мільйонами на 3-4 місяці на мороз, втрачати людей, забувати про родини, витрачати гроші. Це неправильно», - каже Гриценко.

Усі зусилля треба спрямувати на те, щоб створити таку систему, яка дозволить впливати на владу, коли вона працює неефективно, а також переконати людей йти на майбутні вибори і не продавати свої голоси.

«Механізми тут абсолютно зрозумілі. Має бути ефективний закон про імпічмент президента. Має бути спрощений механізм відкликання депутата будь-якого рівня, якщо він чи вона не працює або займається лобізмом, або, як ті «розенблати», погруз у корупції. Це має бути механізм через використання уже створених антикорупційних органів плюс - Антикорупційний суд і нормальна робота НАЗК. Хтось десь повівся і показав величезні статки, неадекватні його роботі на державній посаді, - за жабри, повернули і посадили, або відсторонили від державної служби пожиттєво. Оці механізми треба задіяти.

Уявімо собі, зараз усі перемогли на маршах протесту і Порошенко завтра написав заяву і пішов. Хтось впевнений, що не буде, як в 2014 році, що 50% виборців взагалі не піде на вибори? Я не впевнений. Хтось впевнений, що частина з нас не продасться за 300- 500 гривень будь-кому, чи представникам влади, чи опозиції? Очевидно, що ні! Зате потім дзвінок на третій день після виборів: «Пане Гриценко, піднімайте Майдан, влада злочинна». То, може, себе запитаємо: чи все ми зробили в мирний час, без Майданів, коли дається шанс нормально, чесно проголосувати? Невелика напруга - кілька годин присвятити на наступні 5 років, щоб потім мати моральне право щось говорити. Вибір був, є і буде. Треба донести правду до людей, які сидять у Фейсбуці, які дивляться телевізор, який значною мірою зомбує, і спонукати їх бути громадянами і діяти. Тоді країна матиме стратегію і буде успішною», - наголосив лідер «Громадянської позиції».

 

Повернутися до переліку« Лютий 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Украина онлайн