Новини

Версія для друку

3 лютого 2017 о 20:45

Референдум про вступ України в НАТО зараз абсолютно не на часі – Гриценко

Референдум про вступ України в НАТО зараз абсолютно не на часі – Гриценко

Заява президента Порошенка про проведення референдуму щодо членства України в НАТО недоречна і несвоєчасна, оскільки ймовірність вступу України в Альянс зараз дорівнює нулю. І сьогодні, і через рік, і через п’ять.

Таку заяву зробив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко в ефірі на телеканалі «NewsOne».

На його думку, стратегічний курс на вступ до Північноатлантичного альянсу було обрано абсолютно вірно. Проте зараз членство в НАТО недосяжне для України. Владі варто зосередити зусилля на досягнення критеріїв та стандартів Альянсу .

«Якщо говорити про стратегічний вибір по суті, то на Євразійському континенті  є лише два воєнно-політичних блоки: НАТО і Ташкентський договір під проводом Росії. Росія – агресор. Тому другого вибору фактично немає. Ясна річ, що стратегічно ми працювали і працюємо на співпрацю з НАТО. Але, я думаю, що президент не до кінця щирий. Тому що вступу в НАТО не було у його виборчій програмі – раз. Друге – коли він вносив зміни у закон про основні засади внутрішньої і зовнішньої політики, він вніс стратегічну мету – вступ до Європейського союзу, а вступу в НАТО там не було. Там написано: «досягнення критеріїв, необхідних для членства». От над цим і треба працювати. План дій щодо членства в НАТО – це тільки на 20% військові безпекові питання. А 80% – це нормальний суд, нормальні вибори, відсутність монополій, олігархів, корупції, чесне підприємництво, конкуренція і так далі», - пояснив Гриценко.

Політик зауважив, що також існує реальне підґрунтя для того, що така структура як НАТО може розвалитись і Україні не буде куди вступати.

«Я скажу те, що писав ще в 2008 році, коли Росія напала на Грузію. Якщо НАТО не змінить свою оборонну стратегію, серйозно не займатиметься безпекою країн-членів, не змінить процедуру прийняття рішень, яка базується на консенсусі і будь-яка країна може заблокувати прийняття рішення, якщо НАТО не буде проводити свої власні операції ефективно, то НАТО само по собі зменшує свій вплив і може навіть розвалитися. Я не хочу їм такого чорного сценарію. Тому треба базувати свою оборону на собі і на двохсторонніх відносинах з іншими. Вступ в НАТО зараз абсолютно нереалістичний, на жаль. Я вже не кажу про те, що президент Франції, коли підписувались Мінські угоди, прямим текстом сказав: «Україна не буде прийнята в НАТО». Якщо Франція заблокує - значить не буде», - наголосив він.

Лідер «Громадянської позиції» зазначив, якщо президент хоче знати думку народу щодо НАТО, то він її знає: щомісяця соціологічні опитування показують, що вона позитивна на фоні війни з Росією.

«Треба робити, а не патякати, і не оголошувати ініціативи, які, до речі, коштують десь пару мільярдів гривень. Краще ці гроші дати на підтримку воїнів АТО і зміцнення нашої армії», - підсумував Гриценко.


Повернутися до переліку« Лютий 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Украина онлайн