Новини

Версія для друку

2 лютого 2017 о 08:57

Непідконтрольні території потрібно було визнати окупованими та ввести режим блокади ще в 2014 році – Гриценко

Непідконтрольні території потрібно було визнати окупованими та запровадити блокаду ще в 2014 році – Гриценко

Лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко підтримав ініціаторів блокади залізничного сполучення з окупованою частиною Донбасу. Політик вважає, що українська влада мала давно визнати непідконтрольні Україні території  Донбасу окупованими і ввести режим блокади з цими територіями.

Про це Гриценко заявив в ефірі на телеканалі «112 Україна».

«Повинна бути логіка. Якщо Президент України є гарантом прав і свобод на території України, уряд має важелі впливу на цю територію, він призначає посадових осіб. То щось гарантувати на тих окупованих територіях Порошенко не може. Він не може навіть поїхати. Він там нікого не призначає. Призначає Путін через своїх козачків. Тому ті території непідконтрольні Україні. І тому вони повинні бути давно визнані окупованими по факту, це пропонувалось в парламенті ще в 2014 році», - зазначив політик.

«Друге – блокада. Блокаду потрібно було встановити одразу після проведення фейкового референдуму. Якби була тверда державна політика, керівництво держави мало чітко сказати і довести тоді до Луганської і Донецької областей: якщо проголосуєте на референдумі  за те, що ви тепер самостійні і пішли в Рашу (Росію – ред.), то тоді буде кордон, закритий в економічному, митному, будь-якому іншому сенсі», - сказав він.

Екс-міністр оборони наголосив, що українська влада, продовжуючи гібридну торгівлю з окупованими територіями і підтримуючи бізнесові інтереси олігарха Ахметова, завчасно не подбала про поставки вугілля з інших джерел.

«Коли Росія хотіла підтримати «своїх» на території, вона організувала їм електричне забезпечення ще в 2014 році. Коли наша держава в особі Президента, в особі уряду, всіх інших, продовжує торгувати гібридно, коли вони розказують вже на третьому році війни, що немає інших джерел отримання вугілля - це брехня. Те, що вугілля потрібне зараз на наших станціях, про це було відомо уряду і в січні минулого року, і в травні. Далі – ще одна правда. Тут ключова фігура – Ахметов, його бізнесові інтереси. Він хоче оте вугілля з окупованих територій перевозити буквально на кілька десятків чи сотень кілометрів, але ціну визначати по біржі в Роттердамі, в Голландії, плюс ще певні відсотки. Він заробляє на кожній тонні, і не тільки він, але й вся вертикаль влади. Тому «кому война, а кому мать родна», - підкреслив Гриценко.

Тому, на думку лідера «Громадянської позиції», переслідування владою ініціаторів блокади є аморальним.

«Одні сидять в окопах, а поряд, на відстані пари кілометрів, ідуть вагони туди-сюди - нормальне мирне життя.  Кришується все на найвищому рівні. То такий стан війни, не названої війною, він їх (владу – ред.) абсолютно влаштовує. Кожен день – це нові мільйони для них в кишені та, на жаль, вбиті, поранені - для родин солдат. Ось така ця правда. Режим блокади потрібно було вводити ще в 2014 році після визнання окупованими територіями. А зараз обзивати тих людей, які пройшли зону АТО і прийшли як ветерани туди, щоб зупинити цю контрабанду, щоб зупинити того ж Ахметова і його заробляння разом з Порошенком, обзивати їх чи порушувати кримінальні провадження, я вважаю, це абсолютно аморально», - підсумував політик.


Повернутися до переліку« Лютий 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Украина онлайн