Новини

Версія для друку

3 травня 2018 о 20:11

Не можна саджати в тюрми або залякувати всіх, хто живе на окупованих територіях, - Гриценко

Не можна саджати в тюрми або залякувати всіх, хто живе на окупованих територіях, - Гриценко
У дискусіях щодо прийняття закону про заборону колабораціонізму треба бути обережними. Не можна стояти на позиціях, що всіх людей, які зараз живуть на окупованих територіях, треба саджати за грати.

Про це в ефірі каналу «112 Україна» сказав лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

За словами Гриценка, у цьому питанні є два боки – це державницький та людський.

Державницький бік означає, що окуповані наразі території треба не просто повернути. Їх треба зробити частиною України, де буде українське законодавство, громадянство та спільне розуміння серед людей, що це їх країна.

«Шлях буде непростим, це треба усвідомити, бо війна – це жахливий процес, який супроводжується і вбивствами, і пораненнями, і кров’ю, і пострілами з двох боків. Вихід на мир завжди був непростим після всіх воєн, але треба усвідомити, що врешті має наступити стійкий та довготривалий мир. Ті, хто вийшли за межі людяності, порушили закони ведення війни, - вони визначені конвенціями ще з минулого століття, ті, хто катували, збивали цивільні літаки, вбивали невинних, тим немає прощення. Ці люди або втечуть в Росію, під патронат тих, хто їх підтримував, або вони підуть під український суд і це справедливо», - вважає Анатолій Гриценко.

З іншого боку, у будь-якій війні багато людей йшли на співпрацю з окупантом, але у пасивному режимі. Вони не були організаторами, не вбивали.

«Стосовно цих людей має пройти певна фільтрація. Їм треба дати шанс. Чи буде обмеження по балотуванню чи виборчому праву, це рішення прийматиме парламент, але ці люди повинні повернутись до життя. Але саджати всіх в тюрми, або залякувати – я б цього не робив, бо йдеться про мільйони людей. Вони впишуться в нову Україну, просто це буде пізніше», - підсумував Гриценко.

Законопроект про заборону колабораціонізму був зареєстрований у Верховній Раді в березні 2017 року. Він визначає колабораціонізм як співпрацю громадянина Україні із російською окупаційною владою на Донбасі та у Криму. Тим, хто добровільно брав участь в проросійських акціях та «референдумах» у 2014 році, отримував документи незаконних організацій, входив до складу окупаційної влади або збройних формувань, загрожує від 12 до 15 років ув’язнення.

 

Повернутися до переліку« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Украина онлайн