Новини

Версія для друку

4 квітня 2017 о 19:51

Минулого четверга лідер "Громадянської позиції" побував на Рівненщині

Минулого четверга лідер
30 березня Анатолій Гриценко відвідав Рівне та Острог. Мета візиту: проведення семінару із депутатами та активом партії Рівненської та Волинської областей. Політик також прочитав лекцію студентам і викладачам Острозької академії. Перед зустріччю із однопартійцями Анатолій Гриценко провів прес-конференцію. Як він пояснив журналістам, рівень свободи слова нині набагато нижчий, ніж при попередній владі, бо тоді було легше «пробитися» на центральні телеканали, щоб пояснити людям, що відбувається у державі.
Анатолій Гриценко чітко виклав чотири ключові проблеми України і своє бачення їх вирішення.

Перша проблема – співпраця із МВФ. «Громадянська позиція» вимагає оприлюдення меморандуму про умови співпраці із МВФ: «щоб люди знали, які зобов’язання на себе взяла українська влада». Бо нині знову закладаються умови, неприйнятні для нашої держави. Серед них – створення ринку землі, швидка приватизація державних підприємств, кардинальне скорочення працівників бюджетної сфери і зниження соціальних стандартів для тих, хто працює в освіті, культурі та медицині. Усе це – не на користь простому українцю.

Друга проблема – небезпечні ігри влади із тарифами на комунальні послуги за умови повного безправ’я та беззахисності громадян країни. З 1 березня вкотре зросли тарифи на електроенергію, з 1 квітня вводиться новий податок на підключення до газової мережі, який громадянами буде сплачуватися щомісячно. А от монополісти, які мають надприбутки за користування отими самими мережами – не платитимуть ні копійки!

– Таке рішення приймають «вовки», які керують Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) і діють виключно в інтересах олігархів, – сказав Анатолій Гриценко. – Більше того, очільник комісії Дмитро Вовк заявив, що після усіх підвищень тарифів ми сплачуємо лише 58 відсотків ринкової вартості енергоносіїв. Тобто українців у майбутньому очікує ще майже дворазове підвищення тарифів! І це при тому, що в країні відсутній отой самий енергетичний ринок. Бо у кожному регіоні «свій» олігарх, який у тарифи на електроенергію чи газ закладає вартість власного і своєї родини світського життя, дорогих яхт, автомобілів, палаців тощо. Станом на сьогодні із 15 мільйонів домогосподарств, 9 мільйонів отримують субсидії. Уряд хизується тим, що так багато людей отримують соціальну допомогу. А, насправді, це – катастрофа. Бо спочатку треба створити умови для підприємництва, робочі місця, дати людям гідну заробітну плату і, відповідно, гідну пенсію.

– Субсидування перетворилася у систему перекачування грошей із державної скарбниці у кишені олігархів, – сказав Анатолій Гриценко. – Воно жодним чином не стимулює енергозбереження. За минулий рік домогосподарства спожили газу на 20 відсотків більше, ніж у 2015 році.

Щодо розмірів тарифів, то на думку Анатолія Гриценка, вони вже зараз необґрунтовано збільшені вдвічі. Необхідно впроваджувати досвід таких європейських держав як Чехія, Сербія, де на кожне домогосподарство спеціально виділялися кошти для того, щоб житло було енергоефективним.Третя проблема – це власне олігархат. Його треба знищити як клас. Подібного явища немає у жодній країні Європи. Крупний бізнес – будь ласка. Але не олігархат, який втручається у політику держави, обирає президентів, призначає прем’єр-міністрів, прокурорів, суддів, «тримає» фракції у Верховній Раді. Який через свої канали формує громадську думку, спотворює свідомість людей і, таким чином, впливає на результати виборів.

– Серед українських олігархів немає жодного Біла Гейтса, який би впроваджував новітні технології, жодного лауреата Нобелівської премії. Якщо позбавити олігархів монопольного доступу до державного бюджету, до приватизації державних підприємств, можливості впливати на рішення Верховної Ради й поставити на рівні з крупними підприємцями, то навряд чи вони будуть успішними. Це – «лежачий поліцейський» на шляху прогресивного розвитку України, – переконаний лідер «Громадянської позиції».

Четверта проблема – корупція, чи, швидше, імітація боротьби із корупцією.
 
– Корупція – це вбивство. Це вигадав не я, це – визначення Організації Об’єднаних Націй, – сказав Анатолій Гриценко. – За розкраденими мільярдами – низка масових вбивств. Це вбиті на поганих дорогах, померлі, яким вчасно не було надано медичну допомогу, це вбите майбутнє тих, хто, витративши кошти на навчання, так і не знайшов роботу, це ненароджені – через незадовільний матеріальний стан молодих батьків чи відсутність житла – діти. Нині для боротьби із корупцією проведено зміни у судочинстві, запроваджено конкурсний відбір на посаду судді, підвищено їхню зарплатню, створено низку інституцій – НАБУ, НАЗК. Але це не працює у замкнутому циклі. Є резонансні арешти, але немає резонансних рішень суду, немає повернення вкраденого. І це підриває довіру народу.

На думку лідера партії, вся біда у тому, що відсутнє жорстке покарання за порушення закону. Суворе покарання за хабарництво насамперед треба запровадити для слідчих, прокурорів і суддів – від первинної ланки до найвищої. Анатолій Гриценко розповів, що нині у Верховній Раді зареєстрований законопроект за № 4109, за який проголосувало 59 народних депутатів, який в усьому повторює створений ним у 2009 році проект закону і який тоді не вдалося реалізувати. Суть документу: якщо слідчий, прокурор чи суддя за винагороду вивів з-під відповідальності винного, або покарав невинного, то на хабарника чекає пожиттєве позбавлення свободи без права на амністію із конфіскацією усього майна. Це жорстоко, але справедливо.

– Якби Ющенко свого часу не заветував запропонований мною закон, то нині пожиттєво сиділи б усі «колядники», – невесело пожартував Гриценко. – І відбулося справжнє очищення рядів правоохоронців. Нині уряд просить у МВФ знову мільярд доларів. А ми могли б без них обійтися. Якби у грудні минулого року не «подарували» Коломойському 145 млрд. грн. за Приватбанк, який фактично був банкротом. Ця сума – три річні бюджети нашої армії! Другий приклад: було профінансовано кілька десятків банків, які заявили про свою неспроможність на суму 175 млрд. грн. Сума офіційно фігурує у рамках кримінальних проваджень. Ніхто не «сів» і нічого не повернув. Ще приклад, – фонд гарантування повернення вкладів фізичних осіб заборгував бюджету 125 млрд. грн. До цього можна доплюсувати 13,5 мільярдів, які «простили» Коломойському за рішенням суду по «Укрнафті». Таких прикладів можна навести чимало. І у мене немає жодної надії, що ця влада їх вирішить, бо на чолі її – олігарх.

Анатолій Гриценко відповів на низку запитань журналістів.

– Якщо провести ревізію усіх наявних енергетичних ресурсів, то побачимо, що у нас їх – надлишок. Тож істерика президента, прем’єр-міністра, міністра паливної енергетики та ін., з приводу блокади Донбасу, мовляв, розпочнеться енергетичний колапс – безпідставні, – сказав лідер партії. – А підґрунтя питання – не хочеться припиняти «бізнес на крові». Нині ми, після трьох років війни, спостерігаємо залежність України від ворога. Є рішення Ради національної безпеки України, яка поставила завдання перед урядом вирішити дві проблеми – знайти інші джерела, де можна було б купити антрацит та переведення теплових станцій на інші види енергії. Жодне з цих рішень не виконане і нікого за це не покарали!

На питання журналіста як скоро завершиться війна і які кроки для цього робляться, лідер «Громадянської позиції» саркастично відповів, що, дякуючи президенту, в Україні війни немає, триває «фальшива історія АТО». Триває юридичне невизнання агресії Росії. Президент не дотримав слова перед 53 відсотками своїх виборців, коли обіцяв завершити війну через два тижні.

Пошук справедливого для України рішення, ускладнюють Мінські угоди, за якими Росія не визнана країною-агресором. Якщо ці угоди виконати у тому обсязі, за які підписався Порошенко, то Україна, яку ми знаємо і любимо, зникає із карти. Її буде по-живому розшматовано. По-перше, від неї автоматично відпаде Крим. Утворяться дві республіки – Луганська і Донецька під «гігієнічною» назвою ОРДЛО, де не буде української поліції, суду, прокуратури – все там буде своє, місцеве. Ці утворення матимуть право підписувати міжнародні угоди з урядами інших держав, угоди із урядом України та його окремими міністерствами. А та частина України, що залишиться, за Мінськими угодами зобов’язана буде платити за усе знищене на сході за захищеними статтями. Це – руйнація держави і безпросвітна кабала. Тож важко прогнозувати, коли військові дії в зоні АТО завершаться. Єдиний вихід для президента – винести Мінські угоди на розгляд Верховної Ради і успішно їх там «провалити», щоб розпочати все з чистого аркуша.

Автор: Ліда Польова, газета «Вільне слово»

БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ

Повернутися до переліку« Квітень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Украина онлайн