Новини

Версія для друку

21 грудня 2017 о 21:00

Міжнародна спільнота не має потужної позиції, яка б свідчила про пошук реальних механізмів повернення Криму, - Гриценко

Міжнародна спільнота не має потужної позиції, яка б свідчила про пошук реальних механізмів повернення Криму, - Гриценко
19 грудня Генеральна асамблея ООН затвердила резолюцію про порушення прав людини в окупованому Росією Криму.

Документ підтримали 70 країн-членів ООН, утрималися 76, ще 26 країн виступили "проти", співавторами резолюції стали 42 держави.

У документі, зокрема, засуджується масове переведення українських громадян, які проживають в окупованому Криму, в громадяни Російської Федерації. Про значення резолюції для розв'язання кримського питання в ефірі програми «Вечірній прайм» на телеканалі «112 Україна» розповів лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. На його думку, міжнародна спільнота не має потужної позиції, яка б свідчила, що шукаються реальні механізми повернення півострова Україні.

«З юридичної точки зору це важлива по своїй суті резолюція. Не для Путіна, а після Путіна, коли буде даватися юридична оцінка в тому числі щодо відповідальності Росії як держави. Там йде посилання на Женевську конвенцію ще 1949 року, відповідний протокол, який фіксує, що це все ж таки окупація і незаконна анексія. Це інший правовий статус щодо відповідальності потім. Там засуджується ота масова паспортизація або масове переведення громадян, які проживали на території Криму, в громадяни Російської Федерації. Багато інших важливих речей юридичного характеру, які звучать для Росії неприємно і це матиме свої наслідки після Путіна, адже він її виконувати не буде.

На жаль, поки що у нас немає серед міжнародної спільноти потужної позиції, яка б свідчила, що шукаються реальні механізми повернення Криму. Це все відбувається ритуально. Наприклад, ООН раз на рік приймає якісь рішення, ритуально на якихось там переговорах раз на рік десь там згадують Крим, але…в Мінських угодах слова «Крим» немає. Мінські угоди пропонують хоч якийсь механізм, він неробочий, але процес започаткований, принаймні, повернення Донбасу. Про Крим там жодної згадки немає», - сказав Гриценко.Повернутися до переліку« Грудень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Украина онлайн