Новини

Версія для друку

1 березня 2017 о 15:03

Люди з подвійним громадянством не повинні обіймати високі державні посади – Гриценко

Люди з подвійним громадянством не повинні обіймати високі державні посади – Гриценко

Єдине громадянство – це вимога Конституції України, якої багато хто не дотримується.

Про це сказав лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко в ефірі на телеканалі «112 Україна».

 «У мене тільки один паспорт – український. І я не шукаю собі ніяких запасних аеродромів. Більше того, коли партія «Громадянська позиція» йшла на парламентські вибори, ми поставили це вимогою, хоча формально ЦВК того не вимагала, й усі наші кандидати в автобіографіях записали: «Громадянин України. Громадянства іншої держави не маю» і скріпили це підписом. Чому? Тому що це вимога Конституції. Якщо ти хочеш працювати у вищому законодавчому органі – давай зразок дотримання закону. Буде інше рішення, інша Конституція – буде інше життя», – зазначив політик. 

Екс-міністр оборони наголосив, що, незважаючи на вимогу Конституції України щодо єдиного громадянства, наразі є багато прикладів, коли українські громадяни мають також паспорти інших держав: російські, румунські, угорські, ізраїльські тощо.  Він назвав подвійне громадянство «запасним аеродромом» для тих, хто не пов’язує своє майбутнє з Україною чи не може тут себе реалізувати, особливо для людей бізнесу, політиків, які «виходять десь на межу чи за межу закону». На думку Гриценка, таким людям потрібно обмежити можливість обіймати певні державні посади.

«Тут треба буде провести лінію. Тому що, коли йдеться про допуск до державної таємниці, особливо про документи «цілком таємно», про те, щоб мати право обіймати високі посади в силових структурах, в інших органах, де таємниця має виключне значення, очевидно,  там питання громадянства доведеться враховувати. Якщо людина лояльна до нашої держави, вона поважає наш гімн, паспорт, наші закони, все решта і водночас у неї є паспорт іншої держави, наприклад, зараз - Росії. Чи може така людина бути Президентом - Верховним Головнокомандувачем, начальником Генерального штабу, командиром бригади? Уже виникає проблема. Моя відповідь - ні! Бо тоді виникає роздвоєння, бо тоді невідомо, якій державі ця людина більш лояльна», – пояснив він.