Новини

Версія для друку

9 грудня 2017 о 09:01

Іде ошаленілий тиск на все, що не згодне із владою, - Анатолій Гриценко у Львові

Іде ошаленілий тиск на все, що не згодне із владою, - Анатолій Гриценко у Львові

6 грудня, перебуваючи із робочою поїздкою на Львівщині, лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко дав оцінку низці подій та викликів, які ставить перед державою сьогодення.

«Країна живе стандартами, які нав’язуються центральними каналами і дуже часто не мають відношення до реальності. На цьому фоні можна махлювати із бюджетом, забувати легко за офшорні скандали президента, за непосаджених «насірових», «розенблатів». І влаштувати шоу із Саакашвілі. Тобто це стандартна політика влади», - таке означення стратегії очільників держави дав лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

«Ми були на з’їзді європейських демократичних і ліберальних партій і були зустрічі із різними людьми. В тому числі із президентом цього альянсу. Так я йому сказав, щоби вони припинили давати нам кредити. Адже рівень боргу, який зараз вже набрала влада, перевищує на кожну родину із 4-х людей 200 тис. гривень, і на наступний рік цей борг ще зросте на 15%. Я йому сказав, що ці борги ми не віддамо, ми не зможемо», - наголосив Анатолій Гриценко.

Разом із тим, лідер «Громадянської позиції» закцентував, що проїхав вкотре цілу країну, в усіх регіонах, включаючи Південь, включаючи Одесу, і зауважив невтішну тенденцію – великий потік людей, які кидають Україну.

«Людський фактор стає вкрай значимим. Яким чином повертати людей? Збільшення мінімальної зарплати на 500 гривень їх не поверне. І це стає загальнонаціональною проблемою. Також іде ошаленілий тиск на все, що не згодне із владою. У різних формах. Це стає проблемою, яка посилюється», - зазначає Анатолій Гриценко.ВИБОРЧА ПЕРСПЕКТИВА

«Я не бачу передумов, аби відбулись дострокові парламентські вибори. Немає таких позивів із середини парламенту. Президент їх не хоче, бо він бачить, що пролітає. Зовнішній фактор не підштовхує. Мовляв, добудьте і вже не морочте голову. Тому наступні вибори за календарем – це президентські. Вони - в останню неділю березня. Тобто, через рік і чотири місяці. Але це не факт. Я знаю, що Порошенко хоче подовше побути. Теоретично вибори могли би бути не в березні, а в травні 2019 року. Я думаю, що це і краще, адже з’являється можливість перевірити, чи спроможні ми висунути одного кандидата із реальною підтримкою. І залежно від цього - це плюс» - резюмував Анатолій Гриценко.

Та розповів, за яким виборчим законом проводитимуться парламентські вибори. Анатолій Гриценко переконаний, що виборче законодавство треба змінювати: потрібно прибрати корупційну мажоритарну складову, а натомість запровадити пропорційну систему з відкритими списками.

«В першому читанні депутати проголосували зміни до виборчого кодексу, де така система пропонується. Я не маю жодного сумніву, що в другому читанні цей виборчий кодекс буде провалено і він не буде прийнятий. Бо вже зараз пишуть і запропонують 15 тисяч поправок, а це означає, що вони хочуть його забалакати. Але нічого страшного в тому немає. Не хочуть вони його прийняти, нехай люди зафіксують, хто їх обдурив. За календарем перші вибори - президентські. Якщо люди не будуть продавати свої голоси і оберуть нормального президента, то новий президент внесе законопроект, який приймуть одразу, і вибори пройдуть за новою системою», - констатував Анатолій Гриценко.

Повернутися до переліку« Грудень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Украина онлайн