Новини

Версія для друку

16 лютого 2017 о 09:42

Гриценко: За 3 роки потрібно було диверсифікувати закупівлю вугілля та вкласти гроші в енергоефективність

Гриценко: За 3 роки потрібно було диверсифікувати закупівлю вугілля та вкласти гроші в енергоефективність

Критична залежність від одного постачальника неприпустима в жодній країні, тим більше якщо це залежність від країни-агресора. За три роки уже можна було забути про російське вугілля та про російський газ.

Про це лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив в ефірі на телеканалі «112 Україна».

На його думку,  високими тарифами населення України вже оплатило енергонезалежність від агресора та окупованих ним територій.  Але уряд та окремі міністерства просто згаяли час, за який це можна було реалізувати.

«Оці мільярди, які поклали на плечі, на гаманці людей (при нормальному уряді,  не яценюків-гройсманів) пішли б на що: за три роки - і це технічно абсолютно можливо - уже можна було забути про російське вугілля та про російський газ. І ці гроші мали піти на енергоефективність (менше споживати), вони мали би піти на закупівлю в інших країнах. Цього не було зроблено. Уряди, в яких сидять бізнесмени, не робили нічого рік, другий, третій, а тепер вони вирішили відігратись на тих, хто влаштував блокаду», - зазначив Гриценко.

Екс-міністр оборони наголосив, що влада також не врахувала імовірність блокування залізничного сполучення зі сторони ОРДЛО, бо у питаннях безпеки вона керується власним комерційним інтересом.

«Уявіть собі, що завтра блокаду припинили, або розтрощили їх поліцією, їх немає - проблема зникла?  Критична залежність від одного постачальника не допускається жодною країною. І коли уряд піднімає істерику, то цю істерику найперше чують в Кремлі. І Путін прекрасно знає: вони вразливі від поставок вугілля. Так от завтра, якщо припинять блокаду і Ахметов не заплатить цим «козачкам» ДНР/ЛНР,  вони можуть підірвати самі зі свого боку рейки і скажуть: немає вугілля. Що тоді скаже Гройсман? Уже не блокада буде винна, а урядова політика, насправді, бариг у владі, які сидять і заробляють гроші на вугіллі, на «Роттердамі», на електроенергії – всюди!» - сказав він.

Політик розповів, що першочергово має зробити уряд, щоб запобігти віяловим відключення електроенергії.

«В цей же час Україна цілодобово експортує енергію за кордон. Перше рішення – припинити експорт енергії: форс-мажор, у нас війна. Уже плюс. Друге - уряд спочатку Яценюка, потім уряд Гройсмана - і вони тим пишаються - посадили на субсидії уже дев’ять мільйонів домогосподарств із п’ятнадцяти. Більше половини населення країни вже раби, які отримують субсидії. Але люди грошей не бачать: гроші із бюджету від тих, хто працює, йдуть Ахметову й іншим ахметовим-монополістам. Це величезні суми. Так от уже офіційно Мінфін та інші структури показали, що завдяки субсидіям, коли людина не економить, переплатили за газ 20 мільярдів гривень тільки в одному році. Його б не споживали люди, якби вони рахували цифри на своїх лічильниках. Тобто абсолютно стимулюється збільшення споживання енергії, замість зменшення. Уряд це робить свідомо, щоб люди залежали від влади, тому що на всьому ланцюжку важко допустити, що Ахметов й інші заробляють, а Порошенко, Яценюк, Гройсман, міністри – ні. Це просто неможливо», - підкреслив Гриценко.


Повернутися до переліку« Лютий 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Украина онлайн