Новини

Версія для друку

22 травня 2018 о 22:58

Гриценко: Відкриття Керченського мосту – це акт інтервенції без зброї

Гриценко: Відкриття Керченського мосту – це акт інтервенції без зброї
15 травня, напередодні Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, в окупованому Криму пафосно відкрили Керченський міст, який коштував Росії 4 млрд. доларів. Ця подія є фактичним закріпленням окупації півострова.

Таку думку в ефірі телеканалу «112 Україна» висловив лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

«Є факт. Міст збудований та працює. Що це означає для нас? Росія отримала новий канал для логістики, для забезпечення окупованого Криму. Це акт інтервенції без зброї, фактичне закріплення окупації. Це порушення міжнародного законодавства, оскільки Україна у міжнародному плані залишається у межах тих кордонів, які були станом на лютий 2014 року», - каже Гриценко.

Анатолій Гриценко виділив лише два плюси для України. Перший: відкриття мосту знімає з порядку денного можливість широкомасштабного наступу Росії, яке планувалось в 2014 році, аби пройти через південь, через Донецьку, Запорізьку, Херсонську області та забрати нові території для сухопутного коридору. Другий плюс: відкриття Керченського мосту привернуло увагу світової спільноти.

«Це не просто порушення. Це було зроблено до дня вшанування тих кримських татар, які були депортовані, загинули, постраждали. Це було зроблено нахабно. На жаль, коли підписували Мінські угоди, учасникам було ясно, що Крим відходить Росії. Нам про це не повідомили. І переважна більшість санкцій, які діють проти Росії, прив’язані до звільнення окупованих територій на Донбасі. Санкції, прив’язані до Криму, вкрай обмежені. Я сподіваюсь, що у міжнародній спільноті тепер буде менше дружніх до Росії та ворожих до України натяків, що треба швидше знімати санкції, а Крим нехай залишається на далеке майбутнє», - підкреслює Анатолій Гриценко.

Він вважає, що українським дипломатам треба домогтись, аби більше санкцій було прив’язано до деокупації Криму.


Повернутися до переліку« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Украина онлайн