Новини

Версія для друку

23 березня 2017 о 09:13

Гриценко: Україна має резерви для мінімізації наслідків блокади

Гриценко: Україна має резерви для мінімізації наслідків блокади

Вищі посадові особи країни мають продемонструвати спокій і підтвердити правильність прийнятого рішення щодо торговельної блокади Донбасу. Натомість вони лише впадають в істерику і нагнітають ситуацію.

Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко в програмі «Вечірній прайм» на телеканалі «112 Україна».

На його тверде переконання, Україна має резерви, компенсатори для того, щоб мінімізувати наслідки блокади і, навпаки, ще більше наростити зростання економіки.

«Перше - Данилюк, міністр фінансів. Нехай він підготує урядову постанову, введе в рамки порядок ліцензування і оплати за ліцензування того, що залишилось від ігрового бізнесу – державних лотерей. Це мінімум 2 мільярди гривень додатково на рік. Вони зараз за ліцензію не платять, бо вона прострочена, а порядку Мінфін не опрацював, ні в уряді Яценюка, ні в уряді Гройсмана. От вам 2 мільярди», - зазначив Гриценко.

«Далі. Я хочу нагадати,  що рік тому, коли було призначено Гройсмана, він сказав: «Через три місяці буде вичищено митницю від корупції, і це додатково дасть 50 мільярдів гривень в бюджет». Вичистив? Ні. Хай вичищає. Нехай отримає ті 50 мільярдів, це його оцінка», - продовжив він.

«Третє і, насправді, найважливіше. Є такий закон, який був прийнятий в часи Януковича, який торкається ціноутворення для експортерів. От всі ці роки, десятиріччя ахметови, порошенки, коломойські і всі решта експортували самі собі. Тобто вони вказували занижену вартість товару, експортуючи на свій офшор десь у Швейцарії чи Белізі, де завгодно. І потім звідти продавали товар за реальною ринковою ціною і сплачували занижені податки в офшорах. І від того, за грубими підрахунками, ми могли би отримати 50 мільярдів гривень на рік. Що для цього треба? Зробити те, що є в інших країнах – референтне ціноутворення. Цей закон був прийнятий, але Кабмін не прийняв порядок його застосування. Врешті-решт, це працює в багатьох країнах: беруть вартість товару на Чиказькій біржі мінус 10% на логістику, доставку і т.д. - оце та ціна, за якою можеш експортувати. І не нижче. І тоді всі ахметови, порошенки і всі решта не будуть продавати собі», - підсумував лідер «Громадянської позиції».