Новини

Версія для друку

9 липня 2018 о 19:28

Гриценко розповів, чому в Україні не можна скасовувати посаду президента

Гриценко розповів, чому в Україні не можна скасовувати посаду президента
Лише на основі парламенту, ліквідувавши посаду президента, не можна керувати країною. Саме президент повинен 24 години на добу приймати рішення та нести за них відповідальність.

Про це в ефірі телеканалу НТА сказав лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

За його словами, зараз в Україні існують два центри виконавчої влади - президент та прем’єр-міністр, які між собою конфліктують. Це, на його думку, системна проблема.

«Можна на основі парламенту керувати країною? Я категорично проти. Це має бути вертикаль, яка 24 години на добу приймає рішення, несе за них відповідальність, яка має прізвище, прізвище президента. У парламента прізвища немає. Там більше 400 депутатів, якщо закон не прийняли, вони всі розводять руками, немає з кого спитати. А ще вони не ходять на роботу, тиснуть по 15 кнопок. Ось чому не можна обмежувати повноваження президента. І не можна обирати голову держави в парламенті», - вважає Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» додав, що зараз у президента достатньо повноважень, які він має через генерального прокурора, Національний банк, міністра оборони, міністра закордонних справ, голову СБУ, секретаря РНБО для того, щоб виправляти ситуацію в країні. Тому не обов’язково змінювати Конституцію.

«Якщо заговорили про зміни Конституції на перспективу, то і на перспективу не можна ліквідовувати посаду президента. Якщо ми говоримо про посилення повноважень президента, то повинен бути пакет балансів. Я пропонував свій варіант Конституції ще в 2009 році. Там передбачалось скорочення перебування президента на посаді до чотирьох років, спрощення процедури відсторонення президента від посади, коли дві третини парламенту можуть його відсторонити. Зняття з президента ряду невластивих повноважень по силовиках, передача парламенту для контролю. Передача ресурсів на місця не тільки фінансових, що є зараз, а і земельних», - каже Гриценко.

Нагадаємо, днями Анатолій Гриценко запросив лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко на дебати, аби обговорити пропоновані зміни до Конституції.

Повернутися до переліку« Липень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Украина онлайн