Новини

Версія для друку

12 січня 2018 о 14:46

Гриценко про перспективи вступу України до НАТО: Їх немає і найближчим часом не буде

Гриценко про перспективи вступу України до НАТО: Їх немає і найближчим часом не буде
Нині немає передумов для того, щоб Україну прийняли до НАТО, якби вона зараз подала відповідну заявку, і найближчим часом їх не буде. А тому про безпеку українці мають дбати, спираючись на власні ресурси.

Про це в ефірі програми Vox Populi на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

На його думку, Організація Об’єднаних Націй вже давно не виконує своїх базових функцій і при ухваленні ключових рішень, вкрай важливих для забезпечення миру та безпекових питань, є недієздатною.

«Ключова проблема – це той принцип, який був закладений при формуванні цієї організації, а саме – право вето для однієї із п’яти ядерних держав. Тому реформування має розпочинатися насамперед із Ради Безпеки і, зокрема, із постійних членів Ради Безпеки. Чи відбудеться це найближчим часом? Оптимізму немає», – зазначив Анатолій Гриценко та пояснив, що навіть така передова держава як Сполучені Штати Америки виступає категорично проти скасування права вето.

«Тому очікувати змін у найближчій перспективі не доводиться. Нам доведеться розраховувати на власні сили», – наголосив Анатолій Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» також оцінив перспективу вступу нашої держави до НАТО.

«Якщо говорити за мірками тих держав, які приймали у НАТО раніше, то Україна мала б давно вже були членом НАТО. І близько навіть не можна порівнювати нинішню, навіть у кризовому стані Україну і її економіку, рівень демократичності інститутів, і, тим більше, воєнний компонент, з тим, що було, наприклад, на момент прийняття в Албанії чи Румунії, чи Болгарії, чи навіть Угорщині. Але тоді рішення приймалися політично, і вони були прийняті», – нагадав він.

Анатолій Гриценко вважає, що нині немає політичних передумов для того, щоб Україну прийняли до НАТО, якби вона зараз подала відповідну заявку. «І найближчим часом їх не буде», – спрогнозував екс-міністр оборони. А тому, каже він, про безпеку українці мають дбати, спираючись на власні ресурси.

«Плюс я радив би владі домагатися встановлення максимально глибоких у військово-технічній сфері близьких до союзницьких відносин із такими державами, як США та Велика Британія», – наголосив Анатолій Гриценко.

 

Повернутися до переліку« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Украина онлайн