Новини

Версія для друку

20 жовтня 2017 о 19:24

Гриценко про акцію протесту: Три вимоги – це лише початок

Гриценко про акцію протесту: Три вимоги – це лише початок
В організаторів акції протесту є усвідомлення того, що сформульовані три вимоги – це лише початок.

Про це лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK.

Гриценко зауважив, що акція протесту, яка 17 жовтня розпочалася у центрі Києва, ініційована громадськими організаціями – рухом «Чесно», «Реанімаційний пакет реформ», «Центр протидії корупції», «Антикорупційний штаб», «Ініціатива реальних дій» та іншими, які й сформулювали три основні вимоги.

«Якби радилися на етапі формулювання, я міг би внести інші пропозиції, але зараз є те, що є. По суті, ми їх підтримуємо, вони є правильними», – каже Анатолій Гриценко.

З його слів, відповідне розуміння, що це важливо, є й у громадян, адже люди, до прикладу, пов’язують питання тарифів із «Роттердам +» та корупцією.

«Коли говоримо про відповідальність, тут же спливають усілякі пашинські, розенблати, насірови і так далі, відсутність суду. Не доводять до кінця – ловлять крупну рибу, а потім відпускають… Парламентська внутрішня корупція, куди йде крупний бізнес або злочинці, які хочуть сховатися за мандат», – каже Анатолій Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» нагадав, що раніше депутати місцевих рад теж мали недоторканність, проте її скасували. І, переконаний Анатолій Гриценко, внаслідок такого кроку нічого страшного не сталося.

«Є усвідомлення навіть у тих, хто сформулював три вимоги, що це лише початок. А що далі? Далі – обмеження недоторканності Президента. Чи може Президент вчинити кримінальний злочин? Очевидно, може. Ми бачимо, як то тут, то там саджають, відсторонюють. Далі – закон про імпічмент Президента, закон про відкликання народного депутата, який «грає на піаніно» по десять кнопок або не ходить. Ось сьогодні була начебто важлива медична реформа – сидить 30-ть депутатів у залі», – зауважив політик.

Анатолій Гриценко вважає, що Президент (не йдеться саме про Петра Порошенка, а назагал, уточнив він) має бути підслідним НАБУ; що під час виборів слід заборонити політичну рекламу на центральних каналах.