Новини

Версія для друку

16 листопада 2018 о 15:02

Гриценко: Кримськотатарська автономія має бути створена, враховуючи інтереси корінного народу

Гриценко: Кримськотатарська автономія має бути створена, враховуючи інтереси корінного народу
Кримськотатарська автономія має бути створена та зафіксована в Конституції, враховуючи всі потреби кримськотатарського народу.

Про це в ефірі програми «PRIME: Скрипін» сказав Анатолій Гриценко.

«Я вважаю, що це корінний народ, який має право на автономію. Це питання треба зафіксувати в Конституції і якби в парламенті була наша фракція і це питання розглядалось, то ми проголосували б за», - сказав лідер «Громадянської позиції».

За словами Гриценка, щодо того, якою має бути така автономія, проекти та дискусії в громадському середовищі свідчать, що це не буде держава в державі. Кримський народ визнає цілісну, унітарну Україну, не ставить завдання відокремитись, тому подібних моделей там не повинно бути.

«Все, що сприяє розвитку національної свободи, мови, культури, має бути реалізовано. Юристи випишуть, це має бути погоджено з народом, і потім проект треба реалізувати», - вважає політик.

У той же час Анатолій Гриценко додав, що поки Крим анексований, Україна може приймати безліч програм розвитку півострова, але без важелів реалізації зробити це неможливо.

Лідер «Громадянської позиції» бачить тут два підходи. Реалістичний полягає в тому, що автономію треба створювати, коли Крим буде під юрисдикцією України. Психологічний діє як елемент стимулу, щоб послати сигнал людям, які вимушено перебувають на анексованій території, що в них є перспектива.

«Треба дивитись, який розклад у парламенті, бо в мене відчуття, що варіант «на потім» може зараз не пройти. У той же час я не впевнений, що зміни в Конституції щодо автономії прискорять повернення Криму, бо рішення приймаються в Кремлі, а це не спонукає Путіна віддати Крим. На Росію діє лише санкційний тиск», - впевнений Гриценко.

Нагадаємо, Гриценко вважає, що Крим має бути наступним етапом після Донбасу в плані повернення. 

Повернутися до переліку« Листопад 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Украина онлайн