Новини

Версія для друку

12 квітня 2017 о 14:03

Гриценко: Ключовий принцип боротьби з корупцією - «роби, як я»

Гриценко: Ключовий принцип боротьби з корупцією - «роби, як я»

Корупція зараз – ключова проблема. Якщо хтось скаже, що подолати корупцію важко, це говорять ті люди, які не хочуть із нею боротися.

Про це лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко сказав в інтерв’ю інтернет-виданню Politeka.

На його думку, боротьба з корупцією починається або не починається з першого крісла країни. Там задають стандарт.

«Нормальна людина із наших понад 40 мільйонів не прокидається зранку з думкою, кому понести хабар. У такі умови людей ставить влада. Якщо з верхнього крісла влади надходить позитивний імпульс очищення, це має підтримку і дуже швидко вирівнюється. Показали, як швидко долати корупцію, дуже багато людей у світі: і прем’єр Сінгапуру Лі Куан Ю, і Саакашвілі у Грузії, і багато інших. Хочеш – зробиш», - зазначив Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» переконаний, що найголовніший принцип у подоланні корупції – «роби, як я», тобто особистий приклад.  

«Я не був президентом, я був міністром. Перші кілька тижнів після призначення – важкий період. Після першого Майдану треба було взяти під контроль армію, а це близько 300 тис. людей, понад 300 підприємств тощо.

Телефонує дружина, каже, що захворіла дитина – треба везти в лікарню і назад. А я сиджу на роботі. Виділяю свій службовий транспорт, а коли машина повертається, я своєму помічнику кажу: «Ось гроші з моєї кишені, внеси фінансову частину бригади забезпечення, там є нормативи кабмінівські, скільки треба заплатити за пробіг». Я нікому жодних наказів не віддавав. Заплатив – і працюю собі далі.

Минуло два тижні, даю команду перевірити, як керівний склад Генштабу і Міноборони використовує службовий транспорт у вихідні дні. Що побачив? Порівняно з тим, що було два тижні тому, уп’ятеро зменшилась кількість викликів машин із солдатами на вихідних, а ті, хто викликав, почали платити за квитанцією. Без жодних наказів.

Будь-який чиновник, у погонах чи без погонів, чудово навіть за тембром голосу розуміє, чи президент марнословить про боротьбу з корупцією, чи справді хоче вичистити державну машину», - наголосив Гриценко.


Повернутися до переліку« Квітень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Украина онлайн