Новини

Версія для друку

15 березня 2017 о 03:58

Гриценко: Для подолання глибокої кризи Україні потрібен просвітницький авторитаризм

Гриценко: Для подолання глибокої кризи Україні потрібен просвітницький авторитаризм

Не потрібно сліпо виконувати усі вимоги, які нам диктує консолідований Захід. Ще в часи, коли в Києві розстрілювали Небесну сотню, та під час анексії Криму, західні політики пропонували не вдаватись до радикальних дій та чекати, поки усе вирішиться дипломатичним шляхом. Наші іноземні партнери самі не працюють у тих процедурах, які пропонують нам. Тож зараз Україну може врятувати лише авторитарний лідер, який щиро бажатиме боротись із корупцією.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» на телеканалі ZIK висловив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Вирішення проблем, які нам підказують іноземні партнери, не завжди правильні, тож не слід сліпо йти на усі їхні вимоги. 

«Я не бачу у нинішній Європі жодного лідера світового калібру. Найближчий лідер, у моєму розумінні, це Даля Ґрибаускайте. Однак вплив Литви, зрозуміло, обмежений. Всі інші або популізм, або мають дуже обережну позицію», – вважає Гриценко.

Навіть під час Майдану, коли у Києві розстрілювали мітингувальників, увесь консолідований Захід радив нам не провокувати ситуацію та дочекатися завершення терміну президентства Януковича.

«Це було провально, тож народ вирішив усе по-іншому. Так, зараз у державі наклалися війна з корупцією. Однак наші іноземні партнери самі не працюють у тих процедурах, які пропонують нам», – наголосив він.

Тож українцям слід шукати свій шлях, опираючись на базові цінності, зокрема, доступного для всіх суду та захищеного права власності. Україні ж нав‘язували і НАБУ, і САП, і багато інших антикорупційних інстанцій. Та ми б могли легко обійтись і без цього, якби на чолі держави була людина, яка чесно хоче боротися із корупцією.

«Якщо цього бажання немає, жодна із цих інстанцій працювати не буде», – зазначив Гриценко.

До того ж, треба розуміти, що із такої кризи, яку зараз маємо практично у всіх галузях, ніхто і ніколи не виходив шляхом класичної демократії.

«Завжди був твердий елемент рішучих дій авторитаризму. І тут важливо не плутати його із диктатурою. Авторитаризм задає стандарт моралі власним прикладом та диктує правила, яких дотримуються нагорі і сприймають внизу. Саме тоді піднімається економічна основа для демократії і лише після цього запрацьовують усі механізми», – переконує Гриценко.

Тож лише просвітницький авторитаризм зможе змінити цю ситуацію.

«Нам потрібні рішучі дії, адже в іншому випадку отримаємо тотальну деструкцію. Люди просто втечуть звідси і залишаться лише пенсіонери та люмпен», – резюмував він.