Новини

Версія для друку

8 серпня 2018 о 17:13

«Для влади треба запровадити перевірку на поліграфі», - Гриценко

«Для влади треба запровадити перевірку на поліграфі», - Гриценко
Аби на вищі владні посади в України потрапляли лише ті люди, які не пов’язані із корупцією, треба запроваджувати перевірку на поліграфі. Так вважає лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, про що повідомив в ефірі «4 каналу».

Гриценко зазначив, що на сьогодні держава працює абсолютно недисципліновано, тому вона розвалюється. Президент видає укази, суди приймають рішення, уряд - постанови, парламент – закони, але все це не виконується. Не забезпечуються базові функції держави - справедливість та безпека. Причинами цього Анатолій Гриценко називає те, що при владі знаходиться олігархат, та йде процес депрофесіоналізації.

«Важливо, аби на вищі посади обирали тих, хто не пов’язаний ні чим. Аби не було компромату. На деяких посадах треба буде запроваджувати перевірку поліграфом. Щоб зрозуміти, чи брав хабарі, чи є офшори», - каже Гриценко.

На його думку, треба відновити престиж державної служби, аби там не було олігархату. Гриценко додає, що зараз для виконання цих завдань немає політичної волі.

«Треба, аби у першому кріслі на Банковій не сидів власний олігарх-мільярдер. Петро Олексійович – він двоголовий. Одна голова – олігарх, друга – голова держави. Олігарху хочеться прихопить, сховати в офшорах. А голові держави треба приймати ключові рішення. Цю двоголовість треба прибрати. Аби це була державницька позиція», - вважає лідер «Громадянської позиції».

Гриценко додає, що Петро Порошенко хоче контролювати все і всіх. Він нікому не довіряє, тому виконує функції, не притаманні голові держави.

«Я в цьому плані антипод. Я призначаю людей на ключові напрями, ставлю їм стратегічні завдання, даю час, поетапно контролюю, не вникаючи у мікроменеджмент, у щоденне життя. По-перше, це прояв недовіри. По-друге, це перевантаження президента дрібницями, через що у нього не залишиться часу на стратегічні питання, де він особисто повинен приймати рішення», - каже Гриценко.

Для досягнення позитивного результату у керуванні державою лідер політичної сили «Громадянська позиція» називає два принципи. Перший – професійні, сильні люди, які беруться за справу та звітують про результати. Другий – наскільки досконалою є система влади в країні. «Ми знаємо, що зараз вона недосконала. У нас є принаймні два з половиною центри виконавчої влади. Прем’єр-міністр, президент, який на всіх етапах втручається у виконавчу вертикаль. І секретар СНБО, який іноді теж хоче чимось покерувати», - розповідає Анатолій Гриценко.

Як негативний приклад такого симбіозу він згадує час президентства Віктора Ющенка, коли прем’єр-міністром була Юлія Тимошенко, а СНБО очолював Петро Порошенко. Тоді цей союз призвів до негативних наслідків. 


Повернутися до переліку« Серпень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Украина онлайн