Новини

Версія для друку

9 січня 2018 о 20:52

Анатолій Гриценко: В законі про реінтеграцію реінтеграції немає

Анатолій Гриценко: В законі про реінтеграцію реінтеграції немає

Найближчого пленарного тижня Верховна Рада України розгляне закон про реінтеграцію Донбасу в другому читанні. Про це повідомив спікер парламенту Андрій Парубій. Свою думку щодо цього документу в ефірі телеканалу «NewsOne» висловив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Він зазначив, що в законі про реінтеграцію реінтеграції немає.

«Реінтеграція – це повернення частки до чогось цілого, тобто повернення нині окупованих територій Криму і Донбасу до України. Там немає цього, механізмів повернення немає. Назвав Вінник «деокупація», там немає і деокупації, повернення силовим або якимось іншим шляхом. Там є спроба зафіксувати статус-кво, тобто те, що є зараз, а фактично те, що було ще навесні і влітку 2014 року,  тобто назвати Росію стороною конфлікту, назвати її агресором, визнати статус окупованих територій», - сказав лідер «Громадянської позиції».

Водночас в законопроекті є речі, які, на думку Анатолія Гриценка, категорично не можна приймати.

«Є Конституція України, документ найвищого рівня, який передбачає, що в країні є одна посадова особа, яка називається «Верховний головнокомандувач». У випадку, якщо здійснено акт агресії проти нашої з вами держави, окуповано частину території, згідно з Конституцією та законами передбачається, що Верховний головнокомандувач утворює Ставку Верховного Головнокомандування на основі Генерального штабу і через старшого військового начальника, яким є начальник Генштабу, безпосередньо він сам, президент Порошенко П.О., управляє військами. Порошенко цього робити не хоче. І тому в цей проект закону про реінтеграцію він включив утворення «прокладки», яку назвав «Об’єднаний оперативний штаб», і яку очолить представник Збройних сил у званні десь генерал-лейтенант, і от він буде управляти військами, а не Президент, як це його зобов’язує Конституція. Для чого? Для того, щоб уникнути відповідальності. Якщо в цього генерала все в порядку, він буде давати йому ордени і буде піаритись на всіх його перемогах. Якщо той генерал не зможе забезпечити перемоги, а будуть котли чи втрати, Порошенко буде його звільняти чи віддавати під суд, а сам залишатися «білим і пухнастим». Не хочеш виконувати обов’язки головнокомандувача – не йди в президенти! В цій частині, якби я був у парламенті, не голосував би категорично за цей проект», - пояснив Гриценко.

«І плюс ще треба перевірити, що вийде з комітету.  Тому що в законопроект в будь-який спосіб намагались засунути Мінські угоди. Спочатку вони були прямо згадані, піднявся крик в парламенті, Порошенко відкликав і вніс новий проект. Але він написав, що «відповідно до резолюції Ради Безпеки…», а ця резолюція затверджує Мінські угоди. От якщо це там залишилося, тоді тим більше той проект треба вбити, за нього не можна голосувати», - наголосив Гриценко.


Повернутися до переліку« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Украина онлайн