Новини

Версія для друку

18 червня 2018 о 20:56

Анатолій Гриценко розповів, як знизити тарифи

Анатолій Гриценко розповів, як знизити тарифи
Україна не може вічно виплачувати субсидії на комунальні послуги, бо тоді економіка ніколи не піде вгору. При цьому, є можливість знизити тарифи щонайменше на 30%.

Про це лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко сказав в ефірі каналу «Первый городской».

Зараз майже 7 млн. українців отримують субсидії. Гриценко підкреслив, що постійно так жити неможливо, бо це призводить до колапсу в економіці.

«Чи була потреба підвищити тарифи? Так. Чи була потреба підвищити настільки? Точно ні. Всі облгази, обленерго зареєстровані в офшорах, вони не показують структуру своїх витрат навіть народним депутатам на письмове прохання чи вимогу. Вони розказують, що збиткові. Але, якщо вони збиткові, то віддайте їх під нуль. Але ж не віддають ані Ахметов, ані Фірташ. Тобто, підприємство не збиткове. Вони витягують звідти гроші, потім тими грошима купують прокурорів, парламентські фракції, футбольні клуби. Це все не обліковується», - каже Гриценко.

Він підкреслює, якщо провести ревізію наявних ресурсів та реально оцінити собівартість того, що видобувається в Україні, подивитись структуру витрат кожного та перекрити канали незаконного збагачення, то тарифи можна зменшити щонайменше на 30%.

Лідер «Громадянської позиції» додає, що через механізм субсидій гроші тих, хто сплачує податки, йдуть олігархам-монополістам, які керують всіма мережами. Окрім того, надання субсидій не стимулює населення до енергозбереження.

«Як треба? Як робила Чехія, Сербія. У них теж виникла потреба збільшити тарифи. Але вони давали адресну допомогу в грошах. Наприклад, 100 євро на місяць протягом двох років отримували домогосподарства, якщо самі не могли платити. За ці гроші вони самі аналізували свою енергетику. Замінювали вікна, лампи на енергозберігаючі, встановлювали регулятори на батареї. Ці гроші давали на приведення в порядок свого енергетичного будинку. Коли людина внаслідок таких дій зменшувала споживання, гроші переставали давати», - розповідає Анатолій Гриценко.

Але, за його словами, все це можливо лише тоді, коли діятиме прозора комісія (НКРЕКП), яка буде відстоювати інтереси мільйонів людей.


Повернутися до переліку« Червень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Украина онлайн