Блог

Версія для друку


Усі блоги

17 жовтня 2018

Продовжую роботу в Західній Україні.

Майже в кожному місті чую про одну й ту ж проблему: вчителі та лікарі отримують малу зарплату. Та й ті невеликі гроші приходять із затримкою. Ситуація дійсно складна. На Тернопільщині бракує 200 мільйонів на зарплати педагогам і медичним працівникам. А це зарплатний фонд в освітній та медичній сферах області майже за два місяці.

Місцева влада звинувачує у проблемі владу центральну: мовляв, саме вона має фінансувати освіту та медицину. Центральна влада стверджує, що спрямовує субвенції до місцевих бюджетів вчасно та в повному обсязі. І поки влада в центрі й на місцях перекладає провину одна на одну - страждають люди.

Проблема насправді в неефективності існуючої системи державного управління. Розпочавши дуже потрібну реформу з децентралізації, керівництво держави не довело її до кінця. Замість виконкомів територіальних громад, обраних людьми, коштами розпоряджаються глави адміністрацій, призначені Києвом.

Окреме питання – розміри зарплат. В медичній та освітній сферах зарплати зростають, але чи не найповільніше. Офіційні цифри по Тернопільскій області: сільське господарство - зростання з січня по серпень на третину, держуправління і оборона – на чверть, освіта – на 10%. Як результат, люди йдуть з професії, виїздять на заробітки закордон. Україна втрачає найбільш кваліфіковані кадри.

Рішення проблеми? Крім повноцінної децентралізації, прикрити бюджетні годівниці для олігархів, урядовців, депутатів, чиновників і членів їхніх родин. Зупинити контрабанду й побори на митниці - лише це додасть понад чотири мільярди доларів до держбюджету. Але це вже не з нинішньою владою.Запрошую до обговорення на FacebookУсі блогиУкраина онлайн