Блог

Версія для друку


Усі блоги

8 листопада 2018

Проблеми села і шляхи їх вирішення

Проблеми села і шляхи їх вирішення.

Місцеві громади зараз розпоряджаються лише 12% землі в Україні. В межах забудови населених пунктів. Рештою земель розпоряджаються не обрані місцевими громадами, а призначені з Києва чиновники.

Так бути не повинно. Земля має працювати на людей на місцях і наповнювати місцеві бюджети. Тому пріоритетними кроками нової влади стануть:

1. Земельна децентралізація – повернення земель у розпорядження громад, під контролем законності дій з Києва.

2. Створення повністю прозорого кадастру земель і дієвих ринкових інститутів.

3. Загальна капіталізація країни, в тч багатократне підвищення вартості земель, на основі надійного захисту права власності в умовах стійкої економіки.

4. Після цього, на основі довіри людей до влади, можна запроваджувати ринок земель. До тих пір, щоб запобігти олігархізації ще й на селі - мораторій на купівлю/продаж земель, з паралельним вдосконаленням механізмів і умов оренди.

5. Переорієнтація АПК з виробництва і експорту зерна - на переробку й виробництво готової продукції, з доданою вартістю і великою часткою людської праці – аби стимулювати створення робочих місць і соціальний розвиток села.

Все це закладено в наш план дій. Над його вдосконаленням і працюємо. Спільно з підприємцями-практиками, як сьогодні у Вінниці, до того в Житомирі, Хмельницькому й Луцьку. Дякую вінничанам за теплий прийом!

Запрошую до обговорення на Facebook.


Усі блогиУкраина онлайн