Блог

Версія для друку


Усі блоги

9 вересня 2018

Долучаюся до флеш-мобу, який запустив Форум Видавців. Можливо, такі 5 книг були/будуть і для Вас цікаві:

1. Володимир Богомолов. «Момент істини» («В серпні сорок четвертого») - вперше прочитав ще курсантом, перечитував у дорослому віці: гармонія характерів/деталей і стратегічного ландшафту, перевірка людини за надзвичайних обставин - коли із величезного масиву дрібних фактів і розмитих повідомлень складається вірний пазл оцінки обстановки і миттєво приймається вірне рішення, від якого залежать долі сотень тисяч. Врешті, якби вони теж прочитали, то нинішня СБУ-шна політично-комерційна «охранка» зрозуміла б роль справжньої військової контррозвідки з протидії ворожим диверсантам.

2. Лі Чайлд. Серія книг про Джека Річера - ззовні нібито легке чтиво, але... Перші книги "поїдав" не відриваючись, потім став читати в оригіналі англійською, щоб не відставати від автора. Головний герой, колишній офіцер військової поліції, щоразу на межі людського і власного життя; у часовому цейтноті й жорсткій боротьбі, коли людей не захищають ні з дірками виписаний закон, ні корумпована влада, ні продажні правоохоронці, він діє за принципом верховенства права - і захищає право людини на життя.

3. Айн Ренд. "Атлант розправив плечі" (трилогія) - цікаво, пізнавально, навіть філософськи, змушує задуматися над базовими цінностями, роллю і місією людини, гармонійним укладом життя, межами державного втручання, пошуком балансу в трикутнику влада-людина-бізнес; увесь світ шукає відповіді на ці складні питання і поки не знайшов. Це одна із спроб, досить яскрава в художньому сенсі.

4. Лі Куан Ю. "Із третього світу в перший. Історія Сингапуру. 1965-2000рр." - він отримав владу в державі, яка державою не була - була власне територією, від якої відмовилася метрополія, яка не мала жодних природних ресурсів, лише мала клубок, здавалося, не вирішуваних проблем; він зізнається: був приголомшений, у розпачі, навіть плакав; потім зібрав себе докупи, сформував команду, стратегію, тактику дій - і вони командою створили державу, яка нині на найвищих щаблях у світі.

5. Маргарет Тетчер. "Мистецтво управління державою. Стратегії для світу, що змінюється" - не професор-теоретик пише, своїм баченням і досвідом ділиться державний діяч, яка пройшла і провела свою державу через непрості іспити, і по балансу досягнутого - з явним позитивом. Зараз діячів такого світогляду і калібру на чолі держав немає. А вони потрібні, щоби людство здолало виклики сьогодення і попереду, ще більш небезпечні й масштабніші, ніж описані в цій книзі.Запрошую до обговорення на FacebookУсі блогиУкраина онлайн