Блог

Версія для друку


Усі блоги

8 листопада 2018

Читаю повідомлення: Білий Дім вшановує пам’ять жертв Голодомору

Маємо вичавити з себе страх.

Читаю повідомлення: Білий Дім вшановує пам’ять жертв Голодомору. Вшановуємо і ми, українці, які пройшли через цей жахливий іспит.

Моя родина пам’ятає і теж вшановує наших рідних, усіх хто через той, штучно створений злочинний Голодомор, не дожив, не докохав, не народив...

У 1933-му моя бабуся Ганна, а їй тоді було лише 32 роки, поховала п’ятьох малих діток і чоловіка, мого діда Дем‘яна, такого ж молодого віку. І до кінця свого життя бабуся понад усе боялася голоду і влади. До останніх днів вона зберігала в коморі два мішки пшениці, про запас, зі страху голоду. І в кожній розмові зі мною, учнем-юнаком, твердо застерігала - ніколи не піднімати голосу проти влади. Боялася, за мене і за всю родину.

У мільйонів наших людей організований Сталіним Голодомор відібрав життя. Десяткам мільйонів він прищепив страх перед смертю і страх підняти голос проти влади. І люди десятиліттями передавали цей страх своїм дітям.

Той страх ми мусимо з себе вичавити. Лише так зможемо захистити себе і від зовнішніх, і від внутрішніх загроз. Не допустити повторення подібного в майбутньому, більше ніколи! Визнання проблеми – то перший крок до одужання. І дуже добре, що цей крок, окрім України, зробили вже 14 держав у світі.

Запрошую до обговорення на Facebook.


Усі блогиУкраина онлайн